Skifestivalen BLINK ble arrangert for første gang i 2006.Sett av datoene i Juli ! Da er det klart for sommerens store skibegivenhet i Sandnes og Lysebotn!
Onsdag 27.juli blir for første gang Blink-langløpet arrangert. Et langløp der både eliteløpere møtes, og mosjonister får prøvd seg i egen klasse. Torsdag 28. juli kan du prøve deg i Norges råeste motbakkerenn, Lysebotn Opp. Fredag og lørdag blir det kruttrøyk i Sandnes sentrum når verdenseliten staker seg vei gjennom gatene
Verdens største sommerskifestival feiret 10-års jubileum!
Skifestivalen BLINK ble arrangert for første gang i 2006 og har i løpet av den tiden utviklet seg til å bli verdens største skiarrangement på sommerstid. I fjor feiret vi 10 års jubilieum, og i år fortsetter vi mot 10 nye år!
Hvert år stiller mer enn 100 langrennsløpere og skiskyttere på World Cup nivå på startstreken i Lysebotn og Sandnes.
Rekordstort arrangement.
I 2015 var det rekordstor deltakelse i BLINK. Da kom godt over 200 seniorløpere. Aldersbestemte klasser i skiskyting ble fulltegnet etter ett døgn med rundt 300 deltakere. I langrenn var det over 400 deltakere. I Lysebotn Opp måtte vi stenge påmeldingen da vi passerte 700 deltakere; 150 av disse var seniorer!


