Lysebotn Opp Kvinner start liste 2019

  • Elite kvinner

Kvinne senior Start nr. Navn Klubb Tid Brikkenr 1 Therese Johaug IL Nansen 13.50.00 1524 2 Ingvild Flugstad Østberg Gjøvik Skiklubb 13.50.00 1525 3 Lisa Vittozzi ITA 13.50.00 1526 4 Krista Parmakoski Norges Skiforbund 13.50.00 1527 5 Anastasia Sedova RUS 13.50.00 1528 6 Marte Olsbu Røiseland Froland IL 13.50.00 1529 7 Alisa Zhambalova RUS 13.50.00 1530 8 Anna Nechaevskaya RUS 13.50.00 1531 9 Kaisa Makarainen FIN 13.50.00 1532 10 Kari Øyre Slind Oppdal IL 13.50.00 1533 Figgjo ski og skiskyting eTiming Utskrevet:31.07.2019 17.53.59 Side:2 Lysebotn Opp Kvinner Sr og Jr Startliste 01.08.2019 Kvinne senior Start nr. Navn Klubb Tid Brikkenr 11 Masako Ishida Norges Skiforbund 13.50.00 1534 12 Ingrid Landmark Tandrevold Fossum IF 13.50.00 1535 13 Ragnhild Haga Åsen IL 13.50.00 1536 14 Yana Kirpichenko RUS 13.50.00 1537 15 Tiril Kampenhaug Eckhoff Fossum IF 13.50.00 1538 16 Anamarija Lampic SLO 13.50.00 1539 17 Helene Marie Fossesholm Eiker Skiklubb 13.50.00 1540 18 Ekaterina Yurlova-Percht RUS 13.50.00 1541 19 Tiril Liverud Knudsen Konnerud IL 13.50.00 1542 20 Miki Kodama JPN 13.50.00 1543 21 Mona Brorsson SWE 13.50.00 1544 22 Tuva Bakkemo Gjøvik Skiklubb 13.50.00 1545 23 Karoline Simpson-Larsen Vargar IL 13.50.00 1546 24 Marketa Davidova CZE 13.50.00 1547 25 Carola Vila Obiols AND 13.50.00 1548 26 Margrete Røssum Dyrhovd Krødsherad IL 13.50.00 1549 27 Linn Persson SWE 13.50.00 1550 28 Eivor Vestrheim Skjerven Bulken IL 13.50.00 1551 29 Martine Stina Astrid Engebretsen IL Heming 13.50.00 1552 30 Veronika Vitkova CZE 13.50.00 1553 31 Eva Urevc SLO 13.50.00 1554 32 Susann Sagstuen Gjøvik Skiklubb 13.50.00 1555 33 Eva Puskarcikova CZE 13.50.00 1556 34 Miha Simenc SLO 13.50.00 1557 35 Weronika Kaleta POL 13.50.00 1558 36 Elisabeth Högberg SWE 13.50.00 1559 37 Hanna Kristine Gunlaugsdatter LarsenHeddal IL 13.50.00 1560 38 Mari Nordlunde Follebu Skiklubb 13.50.00 1561 39 Baiba Bendika LAT 13.50.00 1562 40 Agnes Irene Longfjeld Vikersund IF 13.50.00 1563 41 Vilde Elisabet Flatland Heddal IL 13.50.00 1564 42 Synnøve Solemdal Tingvoll IL 13.50.00 1565 43 Mari Folkvord Sandnes IL 13.50.00 1566 44 Karen Marie Håkonsen Kjellmyra IL 13.50.00 1567 45 Emma Nilsson SWE 13.50.00 1568 46 Tina Knutsmoen Bækkelagets SK 13.50.00 1569 47 Live Mannsåker Sandnes IL 13.50.00 1570 48 Mari Hetlesæter Hjelmeland idrettslag – ski 13.50.00 1571 49 Ida Lien Simostranda IL 13.50.00 1572 50 Ingvild Sangesland Øvrebø IL 13.50.00 1573 51 Maiken Min Midtskogen Stor-Elvdal SK 13.50.00 1574 52 Karoline Bye Øren Lillehammer Skiklub 13.50.00 1575 53 Kristina Hipolan Bergmann Drangedal IL 13.50.00 1576 54 Gunhild Viljugrein Stølen Bærums Skiklub 13.50.00 1577 55 Une Christiane Tronerud Kvelvane Bjørgum IL 13.50.00 1578 56 Anne Marit Bredalen Kjellmyra IL 13.50.00 1579 57 Tori Angell Odda IL 13.50.00 1580 58 Kristina Skjevdal Røros IL 13.50.00 1581 59 Thekla Charlotte Knudtzon Brun-LieNjård 13.50.00 1582 60 Emilie Ågheim Kalkenberg Skonseng UL 13.50.00 1583 61 Amalie Kristin Kvandal Kjelsås IL 13.50.00 1584 62 Lucie Charvatova CZE 13.50.00 1585 63 Karoline Offigstad Knotten Lillehammer Skiklub 13.50.00 1586 64 Jessica Jislova CZE 13.50.00 1587 65 Ingela Andersson SWE 13.50.00 1588 66 Ragnhild Femsteinevik Hålandsdal IL 13.50.00 1589 67 Karoline Erdal Førde IL 13.50.00 1590 68 Jenny Enodd Budal IL 13.50.00 1591 69 Elvira Öberg SWE 13.50.00 1592 Figgjo ski og skiskyting eTiming Utskrevet:31.07.2019 17.53.59 Side:3 Lysebotn Opp Kvinner Sr og Jr Startliste 01.08.2019 Kvinne senior Start nr. Navn Klubb Tid Brikkenr 70 Eline Grue Kvikne IL 13.50.00 1593 71 Ludmila Horka CZE 13.50.00 1594 72 Lotte Lie Skatval Skilag 13.50.00 1595 73 Ida Emilie Herfoss Drangedal IL 13.50.00 1596 74 Sigrid Bilstad Neraasen Åsmarka IL 13.50.00 1597 75 Vilde Aurora Gusevik Skotland Idrettslaget Try 13.50.00 1598 76 Anna Maria Wikström SWE 13.50.00 1599 77 Marit Ishol Skogan Steinkjer Skiklubb 13.50.00 1600 78 Juni Arnekleiv Dombås IL 13.50.00 1601 79 Hilde Fosse Bjørgum IL 13.50.00 1602 80 Tara Geraghty-Moats USA 13.50.00 1603 81 Cajsa Grape SWE 13.50.00 1604 82 Marthe Kråkstad Johansen Bossmo og Ytteren IL 13.50.00 1605 83 Ingrid Nordbotten Sandnes Skiskytterlag 13.50.00 1606 84 Thea Ueland Gjesdal IL 13.50.00 1607 85 Sigrid Bredde Vig Drammen Strong 13.50.00 1608 Fullførte:0 Påmeldte:85 Startende: 85

PROGRAM 2019

 
Onsdag 31.juli – Blink Classics
Langløp fra Ålgård til Sandnes for aldersbestemt, mosjonsklasser og Elite

Fullt kulturprogram i PDF her
 

Kl. 16.00 – 23.00                   Folkefest på Ålgård. Aktiviteter for barn og underholdning fra scenen.
Kl. 16.45 Offisiell åpning av skifestivalen BLINK på Ålgård
Kl. 18.00 Start BLINK CLASSICS 60 km, start Ålgård og målgang Sandnes
Kl. 18.30 Start BLINK CLASSICS 50 km, start Ålgård og målgang Sandnes
Kl. 18.45 Start BLINK CLASSICS 13 og 20 km, start Ålgård og målgang Sandnes
Premieutdeling i Sandnes etter målgang.
Kl. 19.30 Gratis grillkvess på Ålgård
Kl. 21.15 Gratis konsert med Bjørn Eidsvåg på Ålgård

Torsdag 1.august – Lysebotn Opp

Motbakkerenn 1,2 og 7,5 km opp Lysebotn
 
Kl. 10.35                               1 km jenter og gutter 10 år og yngre
Kl. 10.35 2 km jenter og gutter 11-16 år, kvinner 17-18 år
Kl. 11.50 7,5 km junior menn 17-20 år, menn mosjon
Kl. 13.50 7,5 km kvinner senior, kvinner junior 17-20 år, kvinner mosjon
Kl. 15.30 7,5 km menn senior skate
Kl. 15.35 7, 5 km menn senior stakeløp
Premieutdeling på Øygardstøl etter målgang.

Fredag 2.august – Sandnes sentrum

Langrenn og Skiskyting for aldersbestemt og elite i Sandnes sentrum
 
Kl. 06.45 Innskyting
Kl. 07.00 – 14.30                   Skiskyting: Kvalifisering supersprint juniorer
Kl. 07.00 – 15.00 Langrenn: Kvalifisering sprint juniorer
Kl. 12.00 – 21.00 SPAR Kid Camp: Rulleski og skiskytingaktiviteter for barn på Ruten
Kl. 15.00 – 15.50 Innskyting
Kl. 15.00 – 15.25 Trening i løyper
Kl. 15.30 – 15.50 Langrenn: Prolog menn
Kl. 16.00 – 16.50 Skiskyting: Skyteduell for kvinner og menn
Kl. 16.00 – 17.00 Oppvarming skiskyttere elite
Kl. 17.10 – 18.20 Skiskyting: Kvalifisering / prolog kvinner og menn
Kl. 18.20 – 18.50 Langrenn: 10 km fellesstart kvinner
Kl. 18.50 – 19.35 Skiskyting: Fellesstart kvinner
Skiskyting: Fellesstart menn
Kl. 19.35- 20.15 Langrenn: 15 km fellesstart menn
Kl. 20.15 Premieutdeling fra scenen i Vågen
Kl. 20.30 Gratiskonsert med Madcon
Dj fortsetter etter at konserten er ferdig

Lørdag 3.august – Sandnes sentrum

Langrenn og Skiskyting for aldersbestemt og elite i Sandnes sentrum
 
Kl. 07.00 – 08.00                   Trening i løyper
Kl. 08.45 – 15.00 Langrenn: Semifinaler og finaler Junior
Kl. 10.15 – 10.45 Langrenn: Sprint 10 år og yngre
Kl. 15.00 Premieutdeling langrenn/skiskyting aldersbestemte klasser
Kl. 11.00 – 12.00 Gratis brunsj for hele byen, musikk fra Trebbel
Kl. 12.00 – 21.00 SPAR Kid Camp: Rulleski og skiskytingaktiviteter for barn på Ruten
Kl. 15.00 – 16.00 Underholdning på scenen for barn og unge ved Skakke sanger
Kl. 15.10 – 15.55 Innskyting og trening i løyper
Kl. 16.00 – 16.15 Langrenn: Prolog menn
Kl. 16.15 – 18.13 Skiskyting: Kvartfinaler supersprint for kvinner & menn
Kl. 18.13 – 19.18 Langrenn: Kvartfinaler sprint for kvinner og menn
Kl. 19.18 – 20.25 Langrenn: Semifinaler sprint for kvinner og menn
Skiskyting: Semifinaler supersprint for kvinner og menn
Kl. 20.25 – 21.05 Langrenn: Finaler sprint for kvinner og menn
Skiskyting: Finaler supersprint for kvinner og menn
Kl. 21.10 Premieutdeling fra scenen i Vågen
Kl. 21.30 – 23.30 After Ski Party i Vågen, gratiskonsert med DDE

Lysebotn opp 2019

  • Start liste Lysebotn oppLysebotn Opp Menn og staking Startliste 01.08.2019 Menn senior skøyting Start nr. Navn Klubb Tid Brikkenr 1 Simen Hegstad Krüger FIN 15.30.00 1782 2 Iivo Niskanen Markane IL 15.30.00 1783 3 Tarjei Bø Lyn Ski 15.30.00 1784 4 Hans Christer Holund RUS 15.30.00 1785 5 Sergey Ustiugov FRA 15.30.00 1786 6 Antonin Guigonnat FRA 15.30.00 1787 7 Clement Parisse RUS 15.30.00 1788 8 Evgeniy Belov Geilo IL 15.30.00 1789 9 Vetle Sjåstad Christiansen FRA 15.30.00 1790 10 Maurice Manificat IL Bevern 15.30.00 1791 11 Erlend Øvereng BjøntegaardSWE 15.30.00 1792 12 Jens Burman LAT 15.30.00 1793 13 Andrejs Rastorgujevs FRA 15.30.00 1794 14 Adrien Backscheider Fossum IF 15.30.00 1795 15 Thomas Qvist Bucher-JohannessenCZE 15.30.00 1796 16 Michal Krcmar Voss IL 15.30.00 1797 17 Vebjørn Turtveit RUS 15.30.00 1798 18 Ivan Kirillov SWE 15.30.00 1799 19 Sebastian Samuelsson AND 15.30.00 1800 20 Irineu Esteve Altimiras JPN 15.30.00 1801 21 Naoto Baba FRA 15.30.00 1802 22 Emilien Jacquelin RUS 15.30.00 1803 23 Ilia Poroshkin Røldal IL 15.30.00 1804 24 Gaute Kvåle CZE 15.30.00 1805 25 Ondrej Moravec RUS 15.30.00 1806 26 Artem Maltsev Ring IL 15.30.00 1807 27 Simen Andreas Sveen Birkenes IL 15.30.00 1808 28 Lars Helge Birkeland FRA 15.30.00 1809 29 Clement Arnault FRA 15.30.00 1810 30 Richard Jouve SWE 15.30.00 1811 31 Martin Ponsiluoma Tolga IL 15.30.00 1812 32 Tore Leren Dombås IL 15.30.00 1813 33 Øystein Ulekleiv SWE 15.30.00 1814 34 Jesper Nelin AUT 15.30.00 1815 35 Mika Vermeulen RUS 15.30.00 1816 36 Gleb Retivykh CZE 15.30.00 1817 37 Tomas Krupcik ESP 15.30.00 1818 38 Imanol Rojo Fossum IF 15.30.00 1819 39 Thomas Helland Larsen FRA 15.30.00 1820 40 Fabien Claude Åsen IL 15.30.00 1821 41 Herman Martens Meyer Otra IL 15.30.00 1822 42 Sondre Skomedal Ramse Nittedal IL 15.30.00 1823 43 Sindre Pettersen Sandnes IL 15.30.00 1824 44 Sindre Folkvord JPN 15.30.00 1825 45 Haruki Yamashita SWE 15.30.00 1826 46 Peppe Femling IL Heming 15.30.00 1827 47 Stian Grastveit Sandnes IL 15.30.00 1828 48 Sjur Obrestad Gabrielsen CZE 15.30.00 1829 49 Michal Slesingr Sandnes IL 15.30.00 1830 50 Ingvar Folkvord Sande Sportsklubb 15.30.00 1831 51 Eivind Kjennerud SWE 15.30.00 1832 52 Torstein Stenersen Runar, IL 15.30.00 1833 53 Eirik Bergene Aabrekk Alvdal IL 15.30.00 1834 54 Vegard Bjørn GjermundshaugBossmo og Ytteren IL 15.30.00 1835 55 Fredrik Gjesbakk Bygdø IL 15.30.00 1836 56 Petter Stokkeland Bærums Skiklub 15.30.00 1837 57 Endre Strømsheim Førde IL 15.30.00 1838 58 Håvard Gutubø Bogetveit Valle IL 15.30.00 1839 59 Aron Åkre Rysstad IL Heming 15.30.00 1840 Figgjo ski og skiskyting eTiming Utskrevet:31.07.2019 17.54.45 Side:1 Lysebotn Opp Menn og staking Startliste 01.08.2019 Menn senior skøyting Start nr. Navn Klubb Tid Brikkenr 60 Aksel Bru-Hemmingby Vingrom IL 15.30.00 1841 61 Sivert Guttorm Bakken Otra IL 15.30.00 1842 62 Åsmund Wiberg Fet Skiklubb 15.30.00 1843 63 Johannes Dale Geilo IL 15.30.00 1844 64 Aleksander Fjeld Andersen IL Bevern 15.30.00 1845 65 Anders Brekke Nilsen CZE 15.30.00 1846 66 Adam Vaclavik Asker Skiklubb 15.30.00 1847 67 Ola Jakob Lier FRA 15.30.00 1848 68 Lucas Chanavat SWEa Skilag 15.30.00 1849 69 Vebjørn Sørum FRA 15.30.00 1850 70 Baptiste Gros Emblem IL 15.30.00 1851 71 Ludvig Vartdal CZE 15.30.00 1852 72 Milan Zemlika Varde IL 15.30.00 1853 73 Marius Viken Vesterås Geilo IL 15.30.00 1854 74 Filip Fjeld Andersen CZE 15.30.00 1855 75 Jakub Stvrtecky Hovden Sportsklubb 15.30.00 1856 76 Erik Nordjordet Vehus IL Heming 15.30.00 1857 77 Simen Myhre Førde IL 15.30.00 1858 78 Ole Martin Erdal Bækkelagets SK 15.30.00 1859 79 Herman Andreas Andersen Sannidal IL 15.30.00 1860 80 Hogne Findal Skar CZE 15.30.00 1861 81 Ondrej Hosek Høybråten og Stovner IL 15.30.00 1862 82 Erling Pettersen Vollan Ullensaker Skiklubb 15.30.00 1863 83 Jørgen Brendengen Krogsæter Hålandsdal IL 15.30.00 1864 84 Martin Femsteinevik Asker Skiklubb 15.30.00 1865 85 Jens Christian Grymyr Simostranda IL 15.30.00 1866 86 Dag Sander Bjørndalen Rogne IL 15.30.00 1867 87 Harald Øygard Birkenes IL 15.30.00 1868 88 Espen Uldal IL Heming 15.30.00 1869 89 Øyvind Rikheim Haugan Ringebu/Fåvang Skiklubb 15.30.00 1870 90 Emil Nyeng Bygdø IL 15.30.00 1871 91 Herman Møller Gløersen Gjøvik Skiklubb 15.30.00 1872 92 Fredrik Fuglerud Flugstad Fossum IF 15.30.00 1873 93 Karsten Storvik Martinussen Magnor UL 15.30.00 1874 94 Bård Eskil Bjørndalen Tolga IL 15.30.00 1875 95 Aasmund Kjøllmoen Steien Drammen Strong 15.30.00 1876 96 Brage Reier Groven Bækkelagets SK 15.30.00 1877 97 Mats Burud Skjølsvold Jutul IL 15.30.00 1878 98 Thomas Meinicke Bærums Skiklub 15.30.00 1879 99 Sturla Holm Lægreid RUS 15.30.00 1880 100 Nikita Kurakin Birkenes IL 15.30.00 1881 101 Lars Aasheim Svaland Sandnes Skiskytterlag 15.30.00 1882 102 Markus Zachariassen RørvikAsker Skiklubb 15.30.00 1883 103 Emil Håkon Lier Kvam Langrenn- og Skiskyttarklub 15.30.00 1884 104 Sindre Gjøsæter Bjørgum IL 15.30.00 1885 105 Arild Fosse Andebu IL 15.30.00 1886 106 Nils Ingar Aadne Søndre Ål Sportsklubb 15.30.00 1887 107 Anders Sønsteby Flaagen FRA 15.30.00 1888 108 Charly Rousset Gry, IL 15.30.00 1889 109 Thor Arild Aas Sandnes Skiskytterlag 15.30.00 1890 110 Markus Ims Skåland Støren Sportsklubb 15.30.00 1891 111 Adrian Fløttum IL Heming 15.30.00 1892 112 Sverre Ryland Glomnes Sandnes Skiskytterlag 15.30.00 1893 113 Øystein Nordbotten Figgjo IL 15.30.00 1894 114 Vetle Årsvoll Undheim Fossum IF 15.30.00 1895 115 Fredrik Qvist Bucher-Johannessen Frol IL 15.30.00 1896 116 Ole Johann Rødvik Kilskar Tynset IF 15.30.00 1897 117 Trygve Bondhus Often Geilo IL 15.30.00 1898 118 Mathias Skrede Nissedal IL 15.30.00 1899 Figgjo ski og skiskyting eTiming Utskrevet:31.07.2019 17.54.45 Side:2 Lysebotn Opp Menn og staking Startliste 01.08.2019 Menn senior skøyting Start nr. Navn Klubb Tid Brikkenr 119 Torjus Narvesen Fossli Sokna IL 15.30.00 1900 120 Odin Garli Bjerke IL Ski 15.30.00 1901 121 Ole Christian Johnsrud Asker Skiklubb 15.30.00 1902 122 Marthin Berg Kirkhus Østre Toten Skilag 15.30.00 1903 123 Magnus Raaum Langseth Vik IL 15.30.00 1904 124 Eirik Markus Rinde GER 15.30.00 1905 125 Daniel Thiem Bjerke IL Ski 15.30.00 1906 126 Øyvind Aalling Lio Voss IL 15.30.00 1907 Fullførte:0 Påmeldte:126 Startende: 126 Senior Kvinner Staking Start nr. Navn Klubb Tid Brikkenr 301 Britta Johansson Norgren Oppdal IL 15.35.00 1955 302 Astrid Øyre Slind POL 15.35.00 1956 303 Justyna Kowalczyk Gol IL 15.35.00 1957 304 Emilie Fleten SWE 15.35.00 1958 305 Lina Korsgren Henning Skilag 15.35.00 1959 306 Kari Vikhagen Gjeitnes Søre Ål IL 15.35.00 1960 307 Thea Krokan Murud SWE 15.35.00 1961 308 Jenny Larsson SWE 15.35.00 1962 309 Elin Mohlin NOTEAM 15.35.00 1963 Fullførte:0 Påmeldte:9 Startende: 9 Senior Menn Staking Start nr. Navn Klubb Tid Brikkenr 201 Sjur Røthe FRA 15.35.00 1908 202 Jean Marc Gaillard Strindheim IL 15.35.00 1909 203 Chris André Jespersen SWE 15.35.00 1910 204 Oskar Svensson Tverrelvdalen IL 15.35.00 1911 205 Petter Eliassen Burfjord Idrettslag 15.35.00 1912 206 Andreas Nygaard Lillehammer Skiklub 15.35.00 1913 207 Morten Eide Pedersen Kjelsås IL 15.35.00 1914 208 Øyvind Moen Fjeld Røa IL 15.35.00 1915 209 Andrew Musgrave Byåsen IL 15.35.00 1916 210 Tore Bjørseth Berdal Raufoss IL Langrenn 15.35.00 1917 211 Vetle Thyli Oseberg Skilag 15.35.00 1918 212 Anders Aukland Lyn Ski 15.35.00 1919 213 Anders Mølmen Høst Kvæfjord Idrettslag 15.35.00 1920 214 Magnus Vesterheim Holeværingen IL 15.35.00 1921 215 Oskar Kardin JPN 15.35.00 1922 216 Akihito Uda Gjesdal IL 15.35.00 1923 217 Stian Hoelgaard Lyn Ski 15.35.00 1924 218 Joar Andreas Thele SWE 15.35.00 1925 219 Daniel Rickardsson Lundamo IL 15.35.00 1926 220 Torleif Syrstad JPN 15.35.00 1927 221 Takahiro Suzuki Åslia Skilag 15.35.00 1928 222 Vinjar Skogsholm Lillehammer Skiklub 15.35.00 1929 223 Øystein Pettersen SWE 15.35.00 1930 224 Emil Persson Vang Skiløperforening 15.35.00 1931 225 Simen Engebretsen Nordli Hamar Skiklubb 15.35.00 1932 226 Stian Berg MjøsSki 15.35.00 1933 227 Jonas Vika Valle IL 15.35.00 1934 228 Aron Åkre Rysstad RUS 15.35.00 1935 Figgjo ski og skiskyting eTiming Utskrevet:31.07.2019 17.54.45 Side:3 Lysebotn Opp Menn og staking Startliste 01.08.2019 Senior Menn Staking Start nr. Navn Klubb Tid Brikkenr 229 Alexander Panzhinskiy Rustad IL 15.35.00 1936 230 Thomas Gifstad SWE 15.35.00 1937 231 Johan Anton Persson Vind IL 15.35.00 1938 232 Erling Viljugrein Stølen Lyn Ski 15.35.00 1939 233 Vegard Vinje SWE 15.35.00 1940 234 Anton Karlsson Koll, IL 15.35.00 1941 235 Olaf Martin Aaserud Talmo FRA 15.35.00 1942 236 Paul Combey FRA 15.35.00 1943 237 Thomas Joly Lyn Ski 15.35.00 1944 238 Petter Kaarby FRA 15.35.00 1945 239 Antonin Pellegrini FRA 15.35.00 1946 240 Samuel Rege Gianasso Gjesdal IL 15.35.00 1947 241 Tor Jøran Ravndal Engerdal SP.kl. 15.35.00 1948 242 Pål Åge Joten POL 15.35.00 1949 243 Andrey Pradun Sjusjøen IL Natrudstilen 15.35.00 1950 244 Håkon Øglænd Loose SWE 15.35.00 1951 245 Marcus Johansson SWE 15.35.00 1952 246 Anders Böhlmark SWE 15.35.00 1953 247 Mikael Zachrisson SWE 15.35.00 1954 Fullførte:0 Påmeldte:47 Startende: 47 Totalt: Antall: 182

Sykkelritt kvinesdal

Vinnerene på Kvinesdal til Mandal
Vinnerene på Kvinesdal til Mandal
Vinnerene på Kvinesdal til Mandal
Vinnerene på Kvinesdal til Mandal
Vinnerene på Kvinesdal til Mandal

ROGRAM FOR KVINESDAL 29.MAI

10.30 Påmelding til Tour of Norway for Kids
11.30 Start Tour of Norway for Kids (rundløype i sentrum)
12.15 Sykkelshow ved Eirik Ulltang
12.30 Syklistene presenteres fra Scenen
13.45 Sykkelrittet starter i sentrum
13.55 Syklistene passerer gjennom sentrum
14.30 Gratislotteri, premie gavekort på kr 5000,- Vinneren må være tilstede.

Fra kl 11.00 blir det servert gratis grillmat fra Nico og gratis is fra Kvinesdal Sparebank.
Alle lagbussene (22) kan besøkes i Kvinesdal sentrum før rittstart.

Et internasjonalt sykkelritt krever at traseen er fri for annen trafikk, og veier vil derfor bli stengt. Vi beklager ulempene dette medfører for den enkelte. Oversikt over stengte veier finner du her.
Det kommer 22 sykkelag fra hele verden og dette gir oss en unik mulighet til å vise frem den flotte kommunen vår. Rittet går direkte på TV2, i tillegg sendes TV-bildene ut til nærmere 100 land. Nok
en gang får vi muligheten til å vise frem regionen for omverdenen, og vi oppfordrer alle innbyggere med flaggstang om å flagge! I år kjører rytterne både langs sørlandskysten og innover i Agder, så det
er ingen tvil om at det vil bli noen spektakulære bilder.

 

Da har vi kommet inn i 2019

Da er vi på gang i nytt år så får en se hva dette året byr på.Det blir vel ikke store forandringer for meg.Jeg regner med det blir det samme jeg gjør masse bilder og festivaler så nå er det bare å sette seg ned å finne ut hva det blir.Ser det blir mye å velge i godt var det å se at vi fikk sykkelritt i år så her kan det bli liv i bygda.Ellers blir det mye rundt forbi blir litt i nær området eller så kan det godt bli jeg reiser bort litt på andre steder også. var god å få ryddet litt i sidene på nett mer ryddig og bedre kontroll hvor jeg skal ha det inn på sidene.

Da er det klart for en ny side for reise glade personer

Her kommer det til å bli lagt ut masse om reise og turer. Ellers så kommer det til å bare handle om bilder fra turer på denne siden.

Siden dette er den nye siden jeg holder på å bygge opp så kommer det mer på denne etterhvert som jeg er på farten. Den gamle siden skal ryddes litt i for å komme opp med et bedre innhold når den tiden er inne.

Link til den nye siden er :